kapat× Destek 0532 284 90 62
06 Kasım 2018
Dalış Eğitimleri
Dalış Eğitimlerimiz Üç Aşamadan oluşmaktadır.
 
1. Teorik Eğitim: Bu aşama dershanede ve evde çalışma şeklinde tamamlanabilir. Dershaneye vakit/konum sebebiyle ulaşamayan kursiyerlerimiz için evde çalışarak teorik dersi tamamlamak mümkündür. Sertifika almak için teorik bölümün tamamlanması (dershanede veya evde), kitaptaki Bölüm Tekrarı sorularının çözülmesi ve çözümlü sayfaların fotokopisinin eğitmene teslim edilmesi, 4 Quiz ve bir final sınavının %75 ve üzeri not ile tamamlanması gerekmektedir. Bu konuların zamanlaması için eğitmeninize danışın.
 
2. Sığ Su Eğitimleri: Suda ilk pratik eğitimler havuz veya denizin havuza benzer (sığ, korunaklı) bölümlerinde tamamlanır. Eğer Ankara’da havuz çalışması için müsait bir durum varsa, 5 saat süren ve bir seferde gerçekleşen havuz seansında ilk pratik becerileri tamamlama fırsatı bulacaksınız. Eğer bununla ilgili zaman veya lojistik olanaksızlık söz konusu ise, aynı çalışma katılacağınız deniz turunun başlangıcında da tamamlanabilir.
Havuz ve sığ su çalışmaları zaman ve bölge açısından farklılık gösterdiğinden, bu konuyla ilgili bilgilendirme eğitmeniniz tarafından yapılacaktır.
 
3. Deniz Eğitimleri: Eğitimin önemli pratik aşaması olan deniz eğitimleri, sertifika almak için zorunludur. Bu amaçla, yıl boyunca yaklaşık 20 kez düzenlenen ve hafta sonu ve/ya bayram günlerinde yapılan deniz dalış tur organizasyonlarımızdan birine katılarak eğitiminizi tamamlayacaksınız. 
Deniz eğitimleri 4 deniz eğitim dalışını kapsar. Bu dalışları minimum 2 günde ve genellikle günde ikişer kez dalarak tamamlıyoruz. Ancak yukarıdaki bölümde de değinildiği gibi zamanlama değişiklik gösterdiğinden, katılacağınız turla ilgili bilgi size iletilecektir.
Hem sığ su/havuz, hem de denizdeki pratik beceriler için sizden istenen performans gereklilikleri vardır. Bir beceriyi başarıyla tamamlayıp, tamamlayamadığınıza performans kriterlerine göre eğitmeniniz karar verir.  Bunlarla ilgili detaylı bilgiyi dalışlardan önceki brifinglerde edineceksiniz. 
Kursun gerekliliklerini yerine getirip, tüm teorik ve pratik bilgi ve becerileri sergilediğiniz takdirde sertifika almaya hak kazanırsınız. Herhangi bir becerinin es geçilmesi veya yapılmaması ve bu şekilde sertifika vermemiz söz konusu değildir. Hem sizin güvenli ve keyifli dalışlar yapabilmeniz, hem de bizlerin mesleki ve vicdani huzuru açısından bu mümkün olamamaktadır. Lütfen böyle bir konuda ısrarcı olmayın. Bizler sizinle tekrar tekrar çalışmaya, farklı teknikler denemeye ve sizi başarılı kılmaya her zaman hazırız. Burada amacımız gönül rahatlığıyla, tüm dünyada uygulanan standartları sağlayan yetkin dalgıçlar yetiştirmektir.Detaylı Bilgi Almak için Spor Salonumuza Bekleriz,Misafir olarak Derslerimize Katılabilirsiniz.